Dla rodziców

Pozytywna Kampania rzuca wyzwanie wszystkim uczniom/wychowankom Ośrodka.
Pomysł podjęcia nowych sposobów oddziaływań wychowawczych wynika przede wszystkim stąd, iż chcemy aby Państwa dzieci czuły się w szkole bezpiecznie, aby chciały tu być, uczyć się, każdy  na miarę swoich możliwości, ale z maksymalną motywacją i pozytywnym nastawieniem. Aby pomimo ograniczeń, wynikających z niepełnosprawności, miały siłę  pięknie żyć, realizować swoje marzenia i cieszyć się z osiąganych sukcesów.
Zależy nam, aby Państwa dzieci podjęły wyzwanie Pozytywnej Kampanii, abyśmy mogli nagrodzić Je za dobre, pozytywne zachowanie. Nauczyciele obserwując zachowanie dzieci/młodzieży będą nagradzać ich pozytywne zachowania podpisem w Karcie z Plusem, zgodnie z zasadą pozytywnych wzmocnień, co z kolei zaowocuje wyróżnieniem na forum szkoły, na comiesięcznych Pozytonapelach oraz nagrodą na koniec roku szkolnego.  Przygotowaliśmy wiele atrakcji aby zachęcić Państwa dzieci do podejmowania pozytywnych  zmian w swoim zachowaniu.
W Kampanii  odgrywacie Państwo  bardzo ważną rolę, tu wiele zależy od Waszej postawy. Dzieci zawsze najpierw od rodziców uczą się jak postępować, jak radzić sobie w różnych sytuacjach życiowych.
Pamiętajmy jako rodzice, że pozytywne słowa dają dziecku pozytywną moc.  Jak najczęściej mówmy dziecku, kocham Cię , dasz sobie radę, jestem dumny z Ciebie, uda Ci się-te słowa dają dziecku poczucie wartości i szacunku do samego siebie.
We wszystkich placówkach Ośrodka zauważycie Państwo na korytarzach, w klasach szkolnych i świetlicach Internatu, kolorowe obrazki promujące pozytywne zachowanie. Zobaczycie Państwo napis Keep Calm and  (czyli zachowaj spokój i…)  uwierz w siebie/uśmiechnij się/wybierz zdrowie/zostań pozytonem itp.
Dostaliście Państwo broszurę o działaniach realizowanych w ramach Pozytywnej Kampanii z prośbą, abyście zaczepili ją w domu na lodówce i rozmawiali z dziećmi na jej temat.
Dopytujcie dzieci w domu, jak sobie radzą  ze zdobywaniem pozytywnych punktów/podpisów nauczycieli, zachęcajcie, powtarzajcie, że warto, zawsze warto wprowadzić nawet najmniejszą, pozytywną zmianę w swoim życiu.
Zapewniam Państwa, że ta sama zasada dotyczy nas dorosłych, pozytywne myślenie zawsze  wprowadza w nasze życie pozytywne zmiany.
Życzę Wam rodzicom i nam nauczycielom, aby działania zaplanowane w ramach  Pozytywnej  Kampanii  pociągnęły  za sobą uczniów i dały im motywację do zmiany zachowania na lepsze.
A.Bogus